شرح لباس گالی به زبان فرانسوی. موضوع به زبان فرانسوی "La mode" (مد). ادبیات مورد استفاده برای برنامه ریزی درسی
بخش ها: زبان های خارجی
مواد اضافی مورد استفاده در توسعه درس (طنز، کار نقاشی، آهنگ های ملی، بازی) برای تثبیت و توسعه دانش، مهارت ها و توانایی های قبلی دانش آموزان، شکل دادن به دانش های جدید و همچنین برای کمک به آشنایی دانش آموزان با فرهنگ فرانسه، توسعه عمومی و گفتاری آنها، سطح بالای آموزش و توسعه کیفیت های بین المللی، احترام به زبان، سنت ها و هنر فرانسه را ترویج می دهد.
وظیفه اصلی:شکل گیری مهارت های واژگانی در موضوع "لباس"
تجهیزات درسی:
- عکس لباس;
- گرگ (اسباب بازی نرم) با مجموعه ای از لباس;
- نوار کاست آهنگ فولکلور فرانسوی «Promenons – nous dans les bois»؛
- بازی لوتو
طرح درس
1. لحظه سازمانی. تمرینات گفتاری.
Bonjour mes infants!
Quel date sommes-nous aujourd"hui?
Quel Saison de l'annee Sommes-Nous؟
Quel temps fait il aujourd"hui?
Qu'est ce que vous mettez quand il fait froid؟
E.1 - Je mets mon bonnet
E.2 – Je mets monteau
E.3 - Je mets ma veste
E.4 - Je mets mes chaussettes
E.5 - Je mets mes chassures
E.6 – Je met mes bot تس
E.1 - دانش آموز; تصاویر برای کمک به دانش آموزان نشان داده شده است.
2. آموزش آهنگ Promenons – nous dans les bois از روی عکس لباس
(فرانسوی، عامیانه) (پیوست 1)
- Ecoutez notre chanson
- تصاویر رگاردز les
- De quoi chante-t-on dans cette chanson
- گروه Chantons
E.1 - برای گرگ آواز می خواند
E.2 – به طور همزمان چیزها را روی او می گذارد.
3. اتوماسیون استفاده از LE
- کار با کمیک ("Alex et Zoe")
- بازی "دارای چوبه دار" (کلماتی در مورد موضوع "لباس")
(m_____ u
m a n t e a u)
دانش آموزان کلمه به حرف را حدس می زنند.
4. یادگیری خواندن.
5. بازی "لوتو". کارت هایی با تصاویر لباس.
E.1 - رهبر;
من چاپو هستم
مانتو نیست
E.1 —> Cl (کلاس - کلاس)
دانش آموزان کلاس سلول ها را با تراشه می پوشانند. اولین کسی که کل کارت را پوشش دهد برنده می شود.
6. آموزش نوشتن.
کامل les boules (پیوست 2)
7. تکالیف
- ص 34 سابق (1B) "Alex et Zoe et Compagnie" (ضمیمه 3)
- ص 35 سابق (2B) Cahier d'activite
ادبیات مورد استفاده برای برنامه ریزی درسی:
- Colette Samson، "Alex et Zoe et Compagnie"، انتشارات Zivre d'eleve، CLE International، Cahier d'activite.
- N.M. Kasatkina، کتاب درسی "زبان فرانسوی" برای کلاس سوم مدارس با مطالعه عمیق زبان فرانسه. انتشارات "پروسوشچنیه"، 2005.
- مجموعه ای از آهنگ های فولکلور فرانسوی "Les belles chansons de France". منتشر شده توسط Jean-Paul Gisserot.
موضوع درس: "مد و لباس".
1. آموزش گوش دادن: برای آموزش درک شنیداری اطلاعات منتقل شده از طریق متن کوتاه از صدای معلم، درک گفتار خارجی معلم و همکلاسی ها.
2. یادگیری صحبت کردن به شکل دیالوگ: مکانیسم های ارتباط گفتگو را توسعه دهید، یعنی واکنش به اظهارات همکار، به دست گرفتن ابتکار عمل، انتخاب تاکتیک های ارتباطی.
3. آموزش صحبت کردن به صورت مونولوگ: یاد دهید که چگونه محتوای اصلی مطالبی را که می خوانید به وضوح و واضح فرموله کنید، منطقی و پیوسته صحبت کنید.
4. آموزش خواندن: به دانش آموزان بیاموزید که اطلاعات لازم را در متن جستجو کنند که به عنوان تقویت بصری و پایه محتوا در هنگام تدریس صحبت کردن استفاده می شود.
اهداف درس:
1. آوایی: آموزش نحوه تلفظ صداها تا حد امکان صحیح. دستیابی به حداکثر صحت تلفظ و بیان، و همچنین آهنگ نحوی گفتار.
2. تسلط بر واژگان متن برای استفاده بیشتر از آن در گفتار. 3. دستوری: قرار دادن صحیح کلمات در یک جمله هنگام پاسخ دادن به سوالات.
جزء آموزشی هدف یادگیری:
صحبت کردن را به سطح تسلط سازنده بر مطلب برسانید، یاد بگیرید که ابزارها و واحدهای واژگانی را برای نوشتن یک بیانیه مونولوگ انتخاب کنید.
مؤلفه شناختی هدف یادگیری:
ارائه اطلاعات حاصل از نظرسنجی از دانش آموزان فرانسوی، در مورد اینکه چند درصد از دانش آموزان فرانسوی ورزش را دوست دارند و انجام می دهند، دانش به دست آمده با دانش خود مقایسه می شود.
جزء رشدی هدف یادگیری:
مهارت های کار با کتاب، گوش دادن به اطلاعات، مشارکت دادن دانش آموزان در فعالیت های خلاقانه، توسعه تخیل، فانتزی، استقلال و فعالیت را توسعه دهید.
جزء آموزشی هدف یادگیری:
برای پرورش نگرش محترمانه و مدارا نسبت به دانش آموزان فرانسوی، کنجکاوی و ابتکار.
تجهیزات درسی:
تجهیزات درسی:
ارائه "لاحالت"Vقدرتنقطه.
باDبا ضبط آهنگ "لااعتبارdeدوروتی”.
کامپیوتر، پروژکتور.
ساختار درس:
شروع درس.
مرحله اصلی.
مرحله نهایی.
در طول کلاس ها:
من) زمان سازماندهی:
بنجور! je suis trèsمحتواe de vous voir. Aujourd'hui nous continuons à travailler sur notre theme "A la mode de chez nous". Nous allons parler de la mode، de manière de se vetir، des vetements، des couturiers européens، des maisons de haute couture. La mode désigne la manière de se vetir, conformément au gout. La mode مربوط به non seulement le vement. Elle concerne le maquillage، le parfum، les accessoires.
آواییشارژر: (اسلاید شماره 1)
Maintenant nous faisons la gimnastique phoneetique. Ecoutez et repetez aprez moi.
حالت être à la را بریزید
J'achète les Chemises,
کد Selon mon
Elles ne sont pas grises.
Je suis partout en casquette
ات je n'ai pas de chapeau،
Je perds toujours mes chausettes!
Et je n'aime pas le manteau!
تمرین های گفتاری: (اسلاید شماره 2)
Ecoutez attentivement mes question etcher de répondre.
حالت Aimez-vous la?
est-que tes amis s’habillent a la mode?
سبک Quel preferez vous le style sportif ou le style classique؟
حالت Faut il suivre la?
Voulez-vous etre différents (متفاوت)، اصل؟
Maintenant، nous allons ecouter la chanson «La valise le Dorathee». Soyez attentifs، trouvez dans cette chanson les mots، qui consernent les vements et nommez-les. Ecrivez les dans vos cahiers. (CD avec la chanson).
Vous pouvez verfier le list des mots dans le cahier de votre voisin.
II. قسمت اصلی درس.
توسعه مهارت های گفتاری مونولوگ.
آموزش سخنرانی مونولوگ "سبک لباس من".
Je crois، que les eleves de notre ecole preferent le style sportif et le style classique. Dites-moi, quell style aimez-vous mieux?
بیانیهدانش آموزان:(3 ثانیهگذاشته)
(3 ثانیهگذاشته)Andre: J'aime le style sportif، parce que je prefere les عادات راحت است. تی شرت و شلوار جین J'aime porter des. J'adore aussi les chaussure de course et les survetement. Le style sportif c'est une liberte. سبک مناسب است.
(4 اسلاید) Nicolas: Je prefere m'habiller dans le style classique. Je me preoccupe de la mode ou plutot d'une facon personelle de m' habiller. سبک Ce est tres ظریف است. J'aime porter le pantalon، la veste et le la chemise en cotton. Voila pourquoi je suis toujour tres elegant.
Les eleves ecoutent les recits après ils font les tests.
1) هدف سبک کوئل آندره:
الف) کلاسیک
ب) ورزشی
ج) شبانه روزی
2) Quels vements ترجیح می دهند –t-il؟
الف) نظارت.
ب) la veste و la chemise en coton
ج) le pantaloon.
3) Le style d'Andre...
الف) سبک مناسب پسر
ب)...permet etre actif
ج) permet aller a la biblioteque.
4) نیکلاس به سبک کوئل؟
الف) ورزشی
ب) کلاسیک
ج) کاردار
5) Qu’est-ce qu’il adore؟
الف) la veste et le pantalon
ب) les chapeaux et les bonnets
ج) les lunettes de soleil
6) سبک Pourquoi Nicolas aime ce?
آ)سبک Ce est tres ظریف است.
ب)Le style sportif c'est une liberte.
ج)عادت cet راحت است.
Et bien، il faut verfier nos resultats.
. Les reponses: 1)b ; 2) الف 3) ب 4) ب 5) الف 6) الف.
توسعه مهارت گفتار گفتگو.
ایلestدمامنصفانهdesachats. Il faut aller dans un magasin de vêtements. آماده کننده دیالوگ ها.
Les repliques sont en desordre. دیالوگهای et vous devez faire ces.
گفتگو:
Bonjour, vous wantz?
Je cherche une chemise pour aller avec ce pantalon.
Vous voulez quelle couleur؟
Je voudrais ce pantaloon noir. Est-ce que je peux essayer ce pantalon؟
Oui، les cabines sont au fond.
کاوا؟
غیر، c'est trop court.
Vous voulez essayer un autre model?
Ca suffit pour aujourd'hui.
گفتگو.
Bonjour، خانم، je peux vous ader؟
Non, merci, je regarde.
Est-ce que je peux essayer cette jupe, s’il vous plait?
اوی، خانم، les cabines d'esseyage sont la.
الور، کا وا؟
Non, pas vraiment, c'est trop grand.
Vous voulez esayez une taille au dessous.
Oui، peut – etre. Je fait du 36.
Je vous apporte 36.
تشکیل صلاحیت مطالعات منطقه ای.
«La mode designe la maniere de se vetir» Pierre Cardin a écrit des mots «S’habiller à la mode cela veut dire s’habiller avec du gout» و «La mode-c’est une façon de s’exprimer». Autrement dit-c’est une representation des qualités personnelles d’une personne.” (اسلاید 4)
لاسخنرانی. طبق کتاب درسی کار کنید.
Avant de travailler avec ces textes، éditions des mots et des expressions nouveaux Maintenant lisez les textes، tachez de les comprendre.
Les mots nouveaux : اصلاح -پیچیدگی, پیچیدگی; سومپتوئو -مجلل.
Nous lisons le texte “Paris et la mode” و après la lecture nous ferons une exercise.
تمرین 5، صفحه 16.
عبارات کامل:
پاریس و گردشگری و...
Les femmes du monde entiere...
La mode francaise reste...
مد لباس، لباس های آماده ...
– حالت Qu'est-ce que c'est –la?Qui sont les personnes، qui faisait la mode francaise.
اسلایدها.
کریستین دیور enflamme la mode avec son premier défilé en 1947. C'est la naissance d'une nouvelle femme, poitrine haute et ronde, épaules étroites, taille cintrée. سبک C'est la nouveauté et l'élégance de son.
Jupe est un vêtement presque انحصاری زنانه. Il existe de nombreux type et variantes: la jupe droite، la jupe parapluie، la jupe soleil، la jupe plissé، la minijupe.
کانال کوکو Est une créatrice, modiste, une stiliste célèbre pour sa création de haute couture et de parfum. Elle se fonctionne des petits chapeaux originalaux, des robes, des cardigans, des pantalons.
Robe est un vêtement presque انحصاری زنانه. در 1920 les petitetes robes noires commencent à apparaître, vêtement court et léger aux lignes simples et de couleur sombre.
کریستین لاکروا est un couturier français. Il ouvre sa propre maison de couture Christian Lacroix. Il dessine aussi des costumes de scène d'opéra et de théâtre, des uniformes d' Air France.
Pull-over est un vecirctement tricoté. Il est généralement en laine parfois en d’autres fibers textiles.انواع pull-over: pull marin، pull irlandais، pull islandais.
ایو سن لوران est un couturier français. Il est connu dans le monde entier par des beatniks, des costumes de tweed, des smokings, des pantalons grands et serrés.
Une veste est un vêtement classique qui se fèrme avec des boutons. La veste comporte une poche sur le torse dans laquelle se glisse une pochette colorée assortie à la cravate ou à l’ensemble. Un mouchoir ou un petit foulard peuvent faire office de pochette.
Pantalon est un vêtement lié à l'histoire de la اهلی کردن دو cheval، ضروری pour le monter. Le pantalon moderne sera adopté vers 1850. En 1909 le sport popularisera le port du pantalon chez les femmes.
La mode interiore chacun dans le monde. Chacun veut être original, chacun est libre de créer sa propre mode. Si tu veux etre original, il faut que tu te bricoles toi-meme des vetements jamais vus.
مد لباس و لباس زنانه و فانتزی. Et nous devons penser aux choses plus prosaiques، telque les vements des écoliers.
مرحله پایانی درس.
توضیح تکلیف.
درجه بندی.
جمع بندی درس.
Le sujet de la mode était toujours populaire. La mode est très importante dans la vie de n’importe quelle personne. در croit les savants، elle est venue dans notre monde encore de l'ancienneté.
Chaque personne est belle à sa guise et chacun veut se detacher du peuple. Chacun veut qu’on l’ait remarqué pour que l’on compare à d’autres gens et on dit: «Voici cette personne suit en effet la mode!» La mode est créée seulement par le but pour montrer la contrariété et en même temps la resemblance des gens. Chaque personne comprend la mode dans sa propre manière. C'est pourquoi la mode ne reste pas sur place, elle se développe graduellement et sans arrêt et change.
Chaque saison il y a des nouvelles couleurs، les facons. Et les gens à la fois، dès qu’il y avait ces nouveautés، courent les acheter pour être non sembable à tous autres. Tous les gens par quelque sont pareils را انتخاب کرد. همنوع chaque personne a quelque de particulier را انتخاب کرد.
Les uns aiment porter les objets à la mode du jour incommodes، les autres préfèrent au contraire les vêtements confortables، mais pas tout à fait beaux. De nos jours les gens font de plus en plus souvent l’attention à l’apparence. Ils achètent des crèmes différentes، font les massage، les Operations، marchent au fitnes les clubs و les sales de sport et plusieurs autres. Ce n'est pas seulement les femmes qui font cela، mais aussi les hommes.
Tous les gens veulent avoir l'air d'une belle manière et ils sont prêts à mettre dans cela tant d'argent et de temps، qu'il faudra pour cela. Voici de quoi les gens sont capable pourvu que seulement suivre la mode. Cependant، il ne faut pas oublier que malgré le fait، si vous suivez la mode ou non، les qualités morales de la personne sont plus importantes et s’apprécient plus dans la société، que la mode.
ترجمه
موضوع مد همیشه محبوب بوده است. مد در زندگی هر فردی بسیار مهم است. اگر به دانشمندان اعتقاد دارید، پس از زمان های قدیم به ما رسیده است.
هر فردی به روش خود زیباست و هرکسی می خواهد در میان دیگران متمایز باشد. او می خواهد مورد توجه قرار گیرد، با دیگران مقایسه شود و بگوید: "این شخص واقعاً مد را دنبال می کند!" مد تنها با هدف نشان دادن مخالف و در عین حال شباهت افراد ایجاد شده است. هر فردی ایده های خاص خود را در مورد مد دارد. به همین دلیل است که مد نمی ایستد، بلکه به تدریج و پیوسته توسعه می یابد و تغییر می کند.
هر فصل رنگ ها و سبک های جدیدی ظاهر می شوند. و مردم به محض ظاهر شدن این محصولات جدید به دنبال خرید آنها می روند تا با بقیه متفاوت باشند. همه مردم تا حدودی شبیه هم هستند. با این حال، هر فردی چیز خاصی دارد.
برخی از افراد دوست دارند چیزهای جدید و ناراحت کننده بپوشند، در حالی که برخی دیگر برعکس، چیزهایی را ترجیح می دهند که راحت هستند، اما دقیقاً زیبا نیستند. امروزه توجه مردم به ظاهر خود بیشتر شده است. آنها انواع کرم ها را می خرند، ماساژ می دهند، جراحی می کنند، به باشگاه های بدنسازی و باشگاه های بدنسازی می روند و خیلی چیزهای دیگر. و نه تنها زنان، بلکه مردان نیز این کار را انجام می دهند.
همه مردم میخواهند زیبا به نظر برسند و حاضرند به اندازهای که لازم است پول و زمان برای آن سرمایهگذاری کنند. با این حال، این چیزی است که مردم فقط می توانند مد را دنبال کنند. با این حال، نباید فراموش کنیم که صرف نظر از اینکه شما از مد پیروی می کنید یا نه، ویژگی های اخلاقی یک فرد مهمتر است و در جامعه ارزش بیشتری نسبت به مد دارد.
اگر دوست داشتید با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به ما بپیوندید درفیس بوک!
همچنین ببینید:
ضروری ترین مورد از نظریه:
پیشنهاد می کنیم آزمون های آنلاین را انجام دهید: